Влітку 2024 UGLA ERP була обрана учасником комітету AgriTech Асоціації «IT Ukraine», яка працює над впровадженням законодавчих змін та створила важливу ініціативу під назвою «Ворожий софт». Використання російського програмного забезпечення, на жаль, стало невід’ємною частиною багатьох бізнесів, статистика свідчить, що понад 75% українських користувачів використовують ворожу програму «1С».
Експерти працюють над правками та пропозиціями щодо проєкту Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про санкції” щодо заборони використання програмних продуктів та доступу до електронних інформаційних ресурсів» (реєстр. № 11492 та №11492-1). Головною метою проєкту є вилучення з обігу та припинення використання всіх програмних продуктів країни-агресора, що має бути першочерговим завданням для кожного відповідального українського підприємця та його бізнесу.
На зустрічі експертної групи ініціативи «Ворожий софт», яка відбулася 28 листопада 2024 року була присутня Ірина Алдакімова, СЕО UGLA ERP. Асоціацією було презентовано цінний ресурс — сайт проєкту. Вся необхідна інформація тепер доступна для громадськості: аналітика, хронологія розвитку законопроєктів, інструменти для перевірки ПЗ. Під час засідання учасники приділили увагу обговоренню питань, які стосуються тактики для гарантій посилення проєкту в наступному році та ключових аспектів, які наблизять «Ворожий софт» до досягнення поставленої мети.
«Для компанії UGLA ERP співпраця з Асоціацією “IT Ukraine” та участь у роботі над законопроєктами, зокрема щодо заборони використання ворожого програмного забезпечення, має велике значення. Завдяки ініціативі IT Асоціації ми активно залучені до робочої групи Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. Це дає нам можливість не лише донести наші думки, але й безпосередньо впливати на розробку важливих законодавчих змін.
Нашим основним завданням є доопрацювання процедур у законопроєктах, щоб забезпечити чітке та ефективне визначення, що таке «ворожий софт», навіть якщо він зареєстрований в інших країнах. Для нас важливо, щоб ці закони були не тільки теоретичними, а й реалізовувалися на практиці з чіткими процедурами для боротьби з таким програмним забезпеченням», — зазначає Ірина Алдакімова.
Крім того, багатьох цікавить відповідь на запитання, коли приймуть відповідний законопроєкт.
«З огляду на потужність команди, яка працює над доопрацюванням законопроєкту “Про санкції”, а також відкритість процесу, коли понад 200 компаній в Україні та за її межами вже активно долучаються до цього, я вважаю, що законопроєкт буде прийнятий досить швидко. Підприємці та компанії, які усвідомлюють усю загрозу, яку несе ворожий софт, розуміють необхідність таких змін. Тому я впевнена, що це займе не більше 3-4 місяців. Однак важливо, щоб спільнота була готова до таких кроків, адже, наприклад, з 2017 року на ворожі програмні продукти було витрачено понад 1,6 мільярда гривень. Це величезна сума, яка ще раз підтверджує важливість швидкого ухвалення цього законопроєкту», — ділиться Ірина.
Надання переваги російським продуктам несе низку ризиків для України, адже це загроза для національної безпеки, висока ймовірність витоку даних і злочинних маніпуляцій, і, останнє, але не менш важливе, фінансування ворога.
До російських програм, які користуються попитом в Україні належать:
- 1С
- Bitrix24
- AmoCRM
- Мегаплан
- BAS
- 1С ТОИР
- Calltouch
- Mindbox
- NtechLab & FindFace
- DaOffice
- InSales
- Signum
- Labrika
- CallbackHunter
- Advego
Більше, ніж 40 програмних продуктів рф активно використовуються українцями, попри те, що вже давно настав час для відповідальних і рішучих кроків. Списки заборонених платформ постійно оновлюються, а відстежувати це можна за посиланням.
Від 24 лютого 2022 українські компанії витратили понад 640 млн задля продовження роботи на ворожих софтах, і вже понад 200 млн сплачено за цей рік. Хоча деякі бізнеси свідомо підійшли до вирішення цього питання, проблема досі залишається нагальною, а статистика — невтішною. Українські бізнеси мають діяти якнайшвидше, адже кожен день використання російського софту грає на руку загарбникам. Рішення, які пропонує сучасна українська IT-сфера, зокрема UGLA ERP, — це перспективна інвестиція у бізнес, гарантія безпеки та якості, підтримка економіки нашої держави та можливість розірвати будь-які зв’язки з ворогом.
Покращіть управління своїм бізнесом з UGLA ERP.